Konstitusiya Məhkəməsi parlament seçkilərinin nəticələrini təsdiqlədi

  • Bölmə: Siyasət  
  • Tarix: 5 mar 2020 [12:35]

Konstitusiya Məhkəməsi 9 fevral tarixində Milli Məclisə keçirilmiş növbədənkənar seçkilərin nəticələrini təsdiqləyib.Məlumatına görə, müşavirədən sonra Konstitusiya Məhkəməsinin sədri Fərhad Abdullayev Konstitusiya Məhkəməsi Plenumunun qərarını elan edib.

Qərara əsasən, Konstitusiya Məhkəməsi seçkilərin nəticələrini təsdiq edib.

Beləliklə, Konstitusiya Məhkəməsinin qərarı ilə MSK-nın yekun protokoluna əsasən seçki dairələri üzrə deputat seçilmiş aşağıdakı şəxslərin deputat statusları təsdiq edilib:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu
2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Xasayeva Səbinə Səməd qızı
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Məmmədov Soltan Teymur oğlu
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Qədirli Erkin Toğrul oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Nurullayeva Könül Oruc qızı
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Suleyman qızı
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu
29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Əliyev Etibar Qasım oğlu
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Həsənova Afət Əbil qızı
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuryeviç
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran Kamran qızı
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Yusifov İltizam Balayusif oğlu
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Seyidzadə Şahin Kamil oğlu
51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Rafailov Anatoliy Xaimoviç
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Mikayılova Sevil Əlirazı qızı
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Ağazadə Əminə Həmid qızı
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi -  Hüseynov Rafael Baba oğlu
59 saylı Salyan seçki dairəsi - Əhmədova Jalə Fərhad qızı
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu
62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Ələkbərov Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli  Fəzail Feyruz oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar Camal oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Qasımlı Musa Cəfər oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi - Nurullayev Razi Qulaməli oğlu
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin Əmir oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Bayramov Vüqar İbad oğlu
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Osmanov Cavid Həmid oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi - Həsən Ramil Sahib oğlu
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Yıldırım Fatma Vidadi qızı
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar İlyaz oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Həsənov Nurlan Urfan oğlu
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Elşad Mirbəşir oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami Abdulla oğlu
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Nağiyev Arzu Nəsib oğlu
105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı
107 saylı Qazax seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əli Ağa qızı
112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - İskəndərov Vüqar Yapon oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Məmmədov Aqil Sadıq oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
 
Xatırladaq ki, Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) fevralın 25-də Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə qərar qəbul edib. 


Загрузка...


Oxunub: 5090 dəfə