MSK seçkinin ilkin nəticələrini açıqladı - 7 dairədən xəbər yoxdur

  • Bölmə: Siyasət  
  • Tarix: 10 fev 2020 [19:13]

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.


MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, 5573 seçki məntəqəsinin 87 faizindən, yəni 118 seçki dairəsinin 4823 seçki məntəqəsindən MSK-ya protokollar daxil olub.
İlkin nəticələrə əsasən, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:


1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi - Vasif Talıbov (YAP) - 94.6 %
2 saylı Şərur Seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %
3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi - Səttar Möhbalıyev (bitərəf) - 83.2 %
4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi - Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9 %
5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi - Siyavuş Novruzov (YAP) - 81 %
6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) - 69.5 %
7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi - Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %
8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi - Azay Quliyev (bitərəf) - 45.6 %
9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi - Kəmaləddin Qafarov (YAP) - 60.3 %
10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi - Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi - Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %
12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi - Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi - Rauf Əliyev (YAP) - 47.5 %
14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2 %
15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Quliyev Ülvi (bitərəf) - 42 %
16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi - Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4 %
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabeyov (bitərəf) - 38.8 %
19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov ( YAP) - 43.9%
20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) - 60 %
21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6 %
22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %
24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi – Könül Nurullayeva (bitərəf) - 46.1 %
25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %
26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%
27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi – Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %
28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Nigar Arpadarai (bitərəf) – 42.3 %
30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %
31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi – Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %
32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi – Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %
33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Mirələmov Hüseynbala (YAP - 47.1%
34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi- Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %
36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %
37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %
38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %
39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi – Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %
40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Musa Quliyev (YAP) - 40 %
41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %
43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi - Emin Hacıyev (YAP)- 63.4 %
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 %
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %
49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi - Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %
50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi -Şahin Seyidzadə (bitərəf) - 44.6 %
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Badamov Azər (YAP) - 56.6 %
52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %
53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi - Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi - Sadiq Qurbanov (YAP) - 55.3 %
55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi- Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %
56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi - Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %
60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %
63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi - Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %
64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %
67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi- Malik Həsənov (YAP) – 65.2 %
68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %
70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi - Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %
71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi - Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %
72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %
73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %
74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Fərzəliyev Murad (bitərəf) –23.7 %
80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi -Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %
83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %
86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %
87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %
91 saylı Ucar seçki Dairəsi - Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %
92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %
93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi - Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %
94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Anar Məmmədov (YAP) – 59 %
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %
98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %
99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi – Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi - Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %
102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Nizami Səfərov (YAP) - 64 %
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %
104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi - Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %
105 saylı Tovuz Seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %
112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %
113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi – Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %
114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %
115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %
117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5 %
118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %
119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə (YAP) - 63.3 %
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %
Aşağıdakı seçki dairələri üzrə namizədlər müəyyənləşməyib:
- 17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi
- 35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi
- 44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi
- 42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi
- 77 saylı Astara Seçki Dairəsi
- 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi
- 123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi


Загрузка...


Oxunub: 7520 dəfə